Фініки: Королівські джерела енергії та задоволення

Фініки: Королівські джерела енергії та задоволення

Фініки можна віднести до їжі довгожителів: вони мають багатющий склад із вітамінів та жирних кислот. Тисячоліттями плоди надзвичайно цінувалися у жителів Африки та Близького Сходу. Вважалося, що вони мають усі необхідні для людини речовини. Їх брали у тривалі походи та навіть робили із них вино. У Стародавньому Єгипті фініки зображалися на стінах гробниць. 

У якому вигляді споживають фініки

Унікальність фініків полягає в їхніх неперевершеному смаку та користі. Плоди легко замінять собою солодощі, оскільки місять багато природного цукру. Смак солодкий, медовий, трохи кислуватий. Їх споживають часто сушеними, але також вони їстівні й у свіжому вигляді. Свіжі фініки заморожують та відправляють у такому вигляді. При цьому, вони абсолютно не втрачають ні смак, ні властивості, ні речовини.

Найлегший спосіб споживання – як самостійний смаколик до чаю або ж перекус. Шкірку знімати не потрібно, вона їстівна й містить у собі максимальну концентрацію поживних елементів. Але перед вживанням їх слід помити. Вони інколи обробляються спеціальними речовинами, які подовжують термін придатності. Всередині є кісточка, тому їсти варто обережно.

Сушені та свіжі плоди широко використовують у кулінарії. Вони можуть замінити інші види сухофруктів та цукатів. Їх додають у десерти та випічку, начиняють горіхами та заливають шоколадом. Також їх застосовують в приготуванні страв з м'яса та салатів. Чудовий смак матиме качка з фініками (замість чорносливу). Крім того, фрукт входить у склад соусів, йогуртів, молочних продуктів, спецій, особливих сортів алкоголю.

Користь від щоденного споживання фініків 

Плоди багаті на вітаміни, мінерали та жири. Калорійність – 280 ккал на 100 грамів. У сушених фініках трохи вищий показник – 285 ккал.

Вміст макроелементів на 100 г:

 • свіжі фініки мають білків – 2 г, жирів – 0,5г, вуглеводів – 65 г, воду – 21 г;

 • у сушених смаколиків буде білків – 2 г, жирів – 1 г, вуглеводів – 65 г, води – 20 г. 

Калію у фрукті достатньо – 648 мг. Це дуже важливо для серця. Також у склад входять магній, залізо, марганець, сіра, фосфор, натрій, цинк, йод, мідь, кальцій та інші елементи. Фініки – справжня вітамінна скарбниця. Вони багаті на вітаміни Е, С, А, К, групу вітамінів В, фолієву кислоту. Такий склад надає максимальну користь організму при регулярному споживанні. Про що йде мова:

 • нормалізація ШКТ;

 • зміцнення нервової системи;

 • підтримання гарного стану нігтів та волосся;

 • позитивний вплив на серце та м'язи;

 • зміцнення кісток;

 • покращення роботи мозку;

 • зміцнення імунної системи;

 • поліпшення роботи серцево-судинної системи;

 • покращення складу крові;

 • нормалізація загального стану та збільшення сил.

При відсутності діабету та ожиріння добова норма - до семи штук фініків, якщо королівський сорт – чотири.

Отже, фініки – це суперфуд, що здатна підняти імунітет та покращити здоров'я людини та підвищити її настрій. З легкістю замінять десерти й стануть корисним перекусом. 

Джерело: https://do-smaku.com.ua/product-tag/finik/