Фунгіциди для зернових рослин останнім часом стають все більш популярними в господарствах. Їхня ефективність насамперед пов'язана із захистом культур від проникнення різних захворювань за рахунок профілактичних обробок. Фунгіциди лікувальної дії застосовують за першими ознаками порушень – вони виконують захисне завдання, виліковують вже захворілі рослини. Тому фунгіциди на зернові купити потрібно всім, хто займається вирощуванням.
Як ефективно використовувати фунгіциди?
Фунгіцидні обробки – це один із найдорожчих способів захисту рослин. Ця діяльність вимагає великих технічних знань, оскільки вона суттєво впливає на собівартість виробленої продукції. Помилки у фунгіцидних заходів для агронома – недозволена розкіш. Для ефективних процедур слід:
визначити природу симптомів хвороби;
спрогнозувати розвиток захворювання в залежності від погодних умов, стійкості сорту та інших аспектів;
знати найбільш сприятливу фазу для обробки культури;
виходячи з обраного препарату вивчити вразливу стадію розвитку патогену та час маніпуляції;
вибрати норму витрати засобу та робочої рідини, орієнтуючись на стан стеблостою, фази культури та тип фунгіциду.
Якісні фунгіциди на зернові купити пропонується в інтернет-магазинах. Там встановлюються вигідні ціни, є широкий асортимент товарів.
Як визначити термін обробки зернових фунгіцидами?
Фітосанітарний моніторинг для визначення терміну фунгіцидних обробок в першу чергу здійснюють на посівах, де найбільш імовірним є виникнення основних хвороб пшениці та ячменю, чутливих сортів ранніх термінів сівби, розміщених по озимих. Додатково сюди відносяться поля з високою дозою внесеного азоту. Багато збудників плямистостей злакових (таких як септоріоз, піренофороз, гельмінтоспоріоз), а також збудник борошнистої роси спочатку заражають нижнє листя. Головна мета обприскування полягає в тому, щоб у жодному разі не допустити поширення хвороб вище.
Вклад у врожай верхніх трьох листків у колосових культур становить близько 75-80%, тому важливо зберегти ці частини культур живими та вільними від пошкоджень. Варто проводити фітосанітарну перевірку посівів та спостерігати за станом третього зверху листя. При ураженні 5% поверхні третього листа та сприятливому прогнозі погоди для розвитку захворювань втрати можуть досягати вже 30%. У цьому випадку слід забезпечити хорошу щільність покриття робочою рідиною другого та третього листків зверху.
Щоб фунгіцид потрапив у потрібний лист та забезпечив його тривалий (протягом трьох-чотирьох тижнів) захист від хвороб, необхідно пересування діючої речовини з нижнього листя в стебло, а потім – по ксилемі вгору. Витрата рідини має бути 200 л/га. Обробка обґрунтовується розвитком захворювання та погодними умовами. Тут фази застосування визначаються орієнтовно, кінцевою складовою виступає швидкість наростання інфекції та тип збудника.
На онлайн-майданчику ви легко знайдете фунгіцид під ваші вимоги.